Статті про сонячні повітряні колектори (UA)

Опалення та вентиляція будинку сонячним повітряним колектором SolarBox


повітряне опалення
повітряний колектор для опалення
пасивне опалення
повітряний коллектор сонячний для опалення і вентиляції
опалення сонцем
сонячний повітряний колектор для вентиляціїы
Мал.1. Приклади монтажу сонячного повітряного колектора на Україні.

солнечный воздушный коллектор
Солар бокс
Мал. 2. Сонячний повітряний колектор SolarВox

Сонячний повітряний колектор SolarВox - додаткове джерело отопленія.Он дозволить значно зменшити витрати на основні види опалення. Сонячний повітряний колектор SolarВox працює автономно, без підключення до електричної мережі 220 вольт, безпечний у використанні, і може працювати без нагляду. Сонячний повітряний колектор ефективно опалює приміщення житлового будинку, квартири, господарських будівель, гаражів, складів та інших приміщень, що вимагають обогрева.Основной теплоносій в колекторі SolarВox - повітря.
Колектор надійний в роботі, практично не вимагає обслуговування, так як в ньому немає рухомих частин, крім сучасного вентилятора. Колектор працює на сонячній енергії, не обтяжуючи грошовий гаманець користувача. Конструкція сонячного повітряного SolarВох може вирішити проблеми кліматичних умов в житлових будинках, і
одночасно заощадити на рахунках за опалення.
Сонячний повітряний колектор SolarВох може працювати без технічного обслуговування. Завдяки циркуляції повітря усередині колектора теплий, сухе повітря надходить в приміщення, і виштовхує несвіже повітря назовні. Нагріте повітря, який подається в будинок, вище на 15 - 40 ° С у порівнянні із зовнішнім повітрям.

Сонячний повітряний колектор і повітряні потоки

Тип сонячних повітряних колекторів залежить від створюваних користувачем повітряних потоків:
- Вентиляція з функцією підігріву повітря
- Опалення
- Совмещенний: опалення + вентиляція.

Конструкція всіх колекторів однакова. Споживач самостійно може вибрати спосіб установки колектора, режим роботи колектора, і відрегулювати його роботу за потребою.
схема движения воздуха в помещении по высоте
схема движения воздуха от колнечного воздушного коллектора
Мал.3. Схема руху повітря по висоті приміщенняМонтаж солнечных воздушных коллекторов вентиляционного типа на крыше.
Монтаж солнечных воздушных коллекторов вентиляционного типа на крыше.
Мал.4. Монтаж сонячних повітряних колекторів вентиляційного типу на даху.

Вентиляція з функціями підігріву повітря в приміщенні сонячним повітряним колектором.
Приплив повітря з вулиці в приміщення відбувається через всмоктувальний вентиляційний отвір в нижній стінці колектора. Далі він циркулює крізь спеціальний фільтруючий шар по вентиляційних каналах, закритим полікарбонатом і листовим алюмінієм, пофарбованим в чорний колір, які нагріваючись від сонячних променів, передають температуру рухається повітряному потоку. Повітряний потік всередині колектора нагрівається вище на 15 - 40 ° С у порівнянні із зовнішнім повітрям.
Весь цей процес повністю незалежний від джерел електроенергії!
SolarВох працює тільки на енергії сонця!


Вентиляция с функцией подогрева воздуха
Вентиляция с функцией подогрева воздуха
Мал.5. Вентиляція з функцією підігріву повітря

Опалення приміщення сонячним повітряним колектором.
Конструктив сонячного повітряного колектора для опалення має принципову відмінність від колектора вентиляційного типу і полягає в тому, що у нього немає впускних вентиляційних отворів з вулиці, він має два отвори: вхідний і вихідний, через які повітря приміщення циркулює по колектору.

Опалювальний сонячний повітряний колектор - це повністю автономна система, яка обігріває приміщення. Як і в першій моделі, весь процес абсолютно незалежний від джерел зовнішньої електроенергії, включення і відключення відбувається автоматично при попаданні сонця на сонячну батарею! Температура повітря в приміщення з використанням сонячних колекторів підвищується на 15-40 С (в залежності від моделі).

Застосовувати такі колектори можна як в житлових будинках, квартирах багатоповерхових будинків, так і для господарських будівель, гаражів, складських приміщень і для інших приміщень, що вимагають обігріву.


Работа коллектора в отопительном режиме
Работа коллектора в отопительном режиме
Мал.6 Робота колектора в опалювальному режимі

Робота сонячного повітряного колектора в змішаному режимі: опалення + вентиляція.
Принцип роботи
Робота сонячного повітряного колектора починається з появи сонця, яке нагріває робочу поверхню колектора і запускає, вбудований в повітропровід вентилятор. Через вхідні отвори в корпус колектора надходить повітря, заповнює його внутрішній простір і рівномірно нагрівається. При функції опалення надходження повітря в колектор відбувається з приміщення, при вентиляції - з вулиці, при суміщеному - з приміщення і вулиці одночасно.
Підвищення температури повітря відбувається за рахунок нагріву матеріалів, що знаходяться всередині сонячного колектора, які накопичують тепло від проникаючих через спеціальне скло сонячних променів.


Схема работы коллектора в смешанном режиме: отопление + вентиляция
Схема работы коллектора в смешанном режиме: отопление + вентиляция
Мал.7. Схема роботи колектора в змішаному режимі: опалення + вентиляція

Конструкція сонячного повітряного колектора "опалення та вентиляція"

Сонячний повітряний колектор SolarВox має просту конструкцію, що робить його більш надійним в експлуатації, він не вимагає технічного обслуговування, відсутній ризик виходу з ладу за рахунок перегріву або в результаті сильних морозів. Сонячний повітряний колектор має прямокутний металевий корпус з прозорою поверхнею, він повністю герметичний, що запобігає витоку нагрітого повітря на вулицю. Простір усередині короба розділене на осередки п-подібної форми, в яких відбувається циркуляція і підігрів повітря. За ним теплий підігріте повітря прямує в приміщення. Задня стінка такого колектора утеплена, що дозволяє утримувати тепло і повітря всередині колектора, завдяки цьому здійснюється нагрівання повітря в середньому на 15-40 ° С. Повітря з приміщення і вулиці змішується і циркулює в колекторі за допомогою, вбудованого в повітропровід, вентилятора. Подача підігрітого повітря з колектора в приміщення здійснюється примусово вбудованим в повітропровід вентилятором, на виході з якого вбудований зворотний клапан і регульований анемостат.

Контроль роботи.
При відсутності необхідності в опаленні приміщення, механічним вимикачем вимикається вентилятор, зупиняючи циркуляцію повітря. Це дозволяє не допускати перегрів повітря всередині приміщень при надмірній сонячної активності в осінній і весняний періоди або блокувати запуск повітряного сонячного колектора без необхідності в літні місяці.

Электрическая схема подключения вентилятора
Электрическая схема подключения вентилятора
Мал.8 Електрична схема підключення вентилятора


Електрична схема підключення вентилятора
Електрична схема підключення вентилятора
Мал.9. Електрична схема сонячного повітряного колектораСхема вентиляции и обогрева помещения солнечными воздушными коллекторами
Схема вентиляции и обогрева помещения солнечными воздушными коллекторами
Мал.10. Схема вентиляції та обігріву приміщення сонячними повітряними колекторами

Основне завдання сонячного повітряного колектора - це еконімія витрат на опалення і вентиляцію вашого будинку! Легка установка!

Відгуки (за результатами використання сонячних повітряних колекторів):

- "Ефект дуже хороший."
- "Температура в приміщенні становила 20º C, коли на вулиці було всього 0º C"
- "Всього через кілька тижнів ми помітили значне поліпшення клімату в приміщенні."
- "Ні вогкості і несвіжого« запаху дачі »"
- "Жуки в дереві, комахи повністю зникли"
-Коллектор відмінно працює і виробляє теплий свіже повітря для приміщення. "
- "Найкраща інвестиція в мій літній будинок"
- "Навіть коли ми використовуємо дров'яну піч, немає конденсації"
- "І вогкість, і запах зникли повністю"
Для дома