Статті про сонячні повітряні колектори (UA)

Осушення і вентиляція гаражів, підвалу, горища будинку сонячним повітряним колектором SolarBox

Схема работы солнечного воздушного коллектора и вытяжного блока.
Мал.1. Схема роботи сонячного повітряного колектора і витяжного блоку.
Схема монтажа солнечных коллекторов для вентиляции жилого дома, гаража и подвала
Мал.2. Схема монтажу сонячних колекторів для вентиляції житлового будинку, гаражу та підвалу.Як поліпшити вентиляцію гаража і підвалу будинку?

Практично у всіх приватних будинках є гараж і підвал. Як в гаражі, так і підвалі повинна бути влаштована вентиляція. Якщо вона не правильно буде виконана, то в гаражі і підвалі буде затхлий, вологе повітря. Якщо в підвалі будуть зберігатися овочі, фрукти, то вони будуть псуватися. Для зберігання автомобіля також необхідно сухе приміщення. Рекомендації по вентиляції гаража, підвалу за допомогою сонячного повітряного колектора SolarBox і витяжного блоку, допоможуть Вам забезпечити в приміщеннях найбільш вигідний, економічний спосіб забезпечення вентиляції. Сонячні колектори можуть також стати варіантом опалення гаража, і завжди забезпечувати підтримку в гаражі позитивної температури.

Про способи вентилювання гаража і підвалу.

Застосовують схеми вентиляції природну, примусову або змішану.

Найдешевший спосіб вентиляції природний повітрообмін, який працює тільки в холодну пору року. Влітку такий спосіб працює слабо, повітря застоюється.

Найбільш економічним способом примусової вентиляції, а можливо, і опалення гаража є використання сонячного повітряного колектора SolarBox з сонячною панеллю і, при необхідності - монтаж витяжного блоку з автономним живленням від сонячної панелі. Електричної мережі 220 вольт для роботи колектора не потрібно.

Як використовувати сонячний повітряний колектор для опалення, осушення та вентиляції гаражів, підвалів.

SolarBox - обладнання, яке працює виключно на сонячній енергії, яке можна використовувати в системі примусової вентиляції будинків, гаражів і в льохах. Вентиляція в гаражі з сонячним повітряним колектором SolarBox виконує ряд необхідних функцій, серед яких:
- видалення вологи з гаража і з підвалу;
- видалення шкідливих газів;
- запобігання появи конденсату;
- осушення автомобіля;

Запобігання від іржі автомобіля, інструментів і матеріалів гаража;

Забезпечення зберігання фруктів та овочів в підвалі.

вентиляция помещения солнечным воздушным коллектором
Мал.3. Схема повітряних потоків і принцип роботи сонячного повітряного колектора SolarBox при вентиляції гаража.


воздушный коллектор для вентиляции гаража
Мал.4. Схема монтажа солнечного воздушного коллектора и вытяжного блока для вентиляции гаража.Принцип работы солнечного воздушного коллектора для вентиляции гаража основан на поглощении тепловой энергии солнца специальным приемным устройством, и передачей его теплоносителю – воздуху в коллекторе. Солнечная панель, встроенная в коллектор, под воздействием солнечных лучей вырабатывает электрическую энергию 12в., необходимую для работы вентилятора №1. Вентилятор №1 подает свежий, сухой воздух из коллектора в помещение гаража. При необходимости, с противоположной стороны помещения (см. план) устанавливается вытяжной вентиляционный блок с вентилятором №2 и обратным клапаном. Вторая солнечная панель, отдельно установленная на солнечной стороне здания, приводит в действие вентилятор №2, который удаляет несвежий воздух из помещения. При попадании солнечных лучей на панель, автоматически включается вентилятор. При отсутствии солнечных лучей вентилятор автоматически прекращает работу. Для более точного регулирования режима работы вентилятора, для автоматизации процесса вентилирования, возможно установить термостат, который регулирует включение и отключение вентилятора при достижении необходимой температуры воздуха в помещении. Рекомендуемое расположение приточного блока – 30…40 см от уровня пола, вытяжного блока – 15…20 см от перекрытия помещения.

Воздушный коллектор для вентиляции гаража с погребом
Мал. 5. Схема повітряних потоків і принцип роботи сонячного повітряного колектора SolarBox при вентиляції гаража з погребомПринцип роботи сонячного повітряного колектора для вентиляції гаража з погребом аналогічний попередньому варіанту вентиляції. Для вентилювання гаража і льохи, необхідно продовжити повітроводи припливного і витяжного блоків. Повітропровід припливу повітря опускається в приміщенні льоху до 30 ... 40 см над рівнем підлоги, витяжної блоку - 15 см від перекриття приміщення. Сонячна панель, вбудована в колектор, під впливом сонячних променів виробляє електричну енергію, необхідну для роботи вентилятора №1, який подає свіжий, підігрітий, сухе повітря з колектора по воздуховодам в приміщення гаража та погреба. З протилежного боку приміщення (див. План) встановлюється витяжний вентиляційний блок з вентилятором №2 і зворотним клапаном. Сонячна панель, окремо встановлена ​​на сонячній стороні будівлі, пускає в хід вентилятор №2, який видаляє несвіже повітря з приміщень гаража і льохи. Для автоматизації процесу вентиляції, можливо встановити термостат, який регулює включення і відключення вентилятора при досягненні необхідної температури повітря в приміщеннях.


Вентиляция подвала в жилом доме при помощи солнечного воздушного коллектора SolarBox
Мал.6. Вентиляція підвалу в житловому будинку за допомогою сонячного повітряного колектора SolarBox.У підвалі будинку також необхідна правильна організація повітрообміну. Завдяки припливному воздуховоду, в підвал буде постійно надходити підігрітий сухий і чисте повітря, через витяжний повітропровід буде йти накопичився відпрацьований, вологе повітря. Сонячний повітряний колектор для вентилювання підвалу встановлюють на стіні, або поруч з будівлею, з південного боку. Повітропровід припливу повітря заводиться в приміщення підвалу на 15 см нижче перекриття, витяжний - опускається до 30 ... 40 см над рівнем підлоги. Сонячна панель, вбудована в колектор, під впливом сонячних променів виробляє електричну енергію, необхідну для роботи вентилятора №1, який подає свіжий, сухе повітря з колектора по воздуховоду в приміщення підвалу. З протилежного боку приміщення встановлюється витяжний вентиляційний блок з вентилятором №2 і зворотним клапаном.

Сонячна панель, окремо встановлена ​​на сонячній стороні будівлі, пускає в хід вентилятор №2, який видаляє вологий і несвіже повітря, висмоктуючи його з підвалу, запобігаючи надходження його в іншу частину будинку.

Для автоматизації процесу вентилювання встановлюється термостат, який регулює включення і відключення вентилятора при досягненні необхідної температури повітря в підвалі. Колектор SolarВох подає близько 50 м³ свіжого і сухого повітря в підвал протягом години сонячної погоди. Повітря в колекторі прогрівається на 15-40 ° C вище, ніж температура зовнішнього повітря.

Завжди свіжий і сухе повітря в будь-якому приміщенні може бути тільки з сонячним повітряним колектором SolarBox.


Солнечный воздушный коллектор SolarВох вентиляция гаража
Мал.7. Приклад монтажу сонячного повітряного колектора SolarВох, встановленого на південній стіні гаража.Плюси установки сонячного повітряного колектора:
Простота монтажу.
Доступна ціна, нижча за імпортні аналоги.
Хороші показники вентиляції, постійна циркуляція повітря.
Витрати на електроенергію відсутні.
Вартість колектора окупається протягом короткого часу.
Забезпечується відведення застояного повітря
Можливість встановлювати часові інтервали роботи вентилятора (при наявності таймера).
Простий варіант установки.
Для гаража