Common questions about solar air collector

What solar air collector is made of?
Повітряний сонячний колектор являє собою жорстку конструкцію, покриту стільниковим полікарбонатом, що служить для нагріву повітря. Колектор легко монтується на стіну або дах зданія.В системі не присутні контуру з рідинами і, отже, колектор може витримувати будь-які екстремальні температури. Розроблена конструкція забезпечує відсутність скупчення всередині пилу. Постійний вплив сонячного світла і високі температури не дають можливості розмноженню шкідливих бактерій, наприклад, легіонел.
What heats the air solar collector?
Повітря для нагріву береться з опалювального приміщення, підігрівається сонячними променями в колекторі, і повертається в приміщення, що обігрівається. Якщо колектор налаштований на вентилювання приміщення, то повітря береться ззовні, проходить через фільтр, обігрівається, і підігрітий подається в приміщення.
What is a solar air collector's service life?
Досвіду тривалої роботи повітряних сонячних колекторів в Україні немає. Як відомо, конструкція колектора проста, надійна. Грунтуючись на досвіді західних виробників, на технічних характеристиках застосовуваних матеріалів, можна очікувати, що термін служби сонячного колектора може бути до 20 років. Сонячна панель служить понад 25 років, вентилятор виконаний для тривалої роботи, хоча його можна замінити, не розбираючи колектор, інших деталей, здатних вийти з ладу, в колекторі немає.
Is it profitable to use solar air collectors in Ukraine?
На Україні, розташованої на широті близько 50 градусів, особливо при підвищенні цін на енергоносії, також дуже вигідно використовувати повітряні сонячні колектори.
Is it possible to use a solar air collector for air cooling in the room?
Так можливо. Влітку використовують повітряний сонячний колектор для
охолодження повітря в приміщенні. Бувають періоди часу, коли температура
повітря в приміщенні вище, ніж температура повітря на вулиці (припустимо,
вночі), або при раптовому похолоданні. Тому, якщо включити вентилятор
колектора, то в приміщення вночі буде надходити охолоджене повітря з вулиці,
і не буде потрібно часто включати кондиціонер.
Можливо використовувати сонячну панель колектора для харчування
додаткового вентилятора, встановленого з північного боку будівлі,
який встановлюється з затіненого боку будинку. вентилятор управляється
або автоматично термостатом, або вручну вимикачем. Вентилятор буде подавати холодне повітря з тінистій боку будинку, тим самим знижуючи температуру в приміщенні. При цьому колектор повинен бути відключений.
Can a solar air collector be used as the only heating method?
Сонячний колектор є допоміжним опаленням, оскільки працює лише вдень, при сонячній погоді. В опалювальному приміщенні обов'язково повинен бути інше джерело теплової енергії.
How to send warmed by solar collector air from the ceiling down?
Оскільки при роботі сонячного повітряного колектора використовується вентилятор, можливо прокласти вихід повітряних каналів по висоті в будь-якому місці. При конструктивних обмеженнях, і вимушеному виході гарячого повітря в кімнату під стелею, можна встановити відбивач повітря, в тому числі зворотний клапан зі скосом, який направить струмінь гарячого повітря вниз, до підлоги.
Do you need technique maintenance of air collectors?
Ні, повітряні колектори не вимагають технічного обслуговування. обладнання.
How to install a solar air collector відносно сторін світу?
Бажано, щоб колектор розміщений строго на південь. Він повинен бути якомога менше затінений від дерев і інших будівель. Припустимо розмістити колектор на південний схід або південний захід, проте продуктивність їх буде знижена.
What distance can you direct warm air from the collector?
Транспортувати підігрітий в колекторі повітря бажано на якомога меншу відстань. Чим довше воздуховод, тим більше опір просуванню повітря. Повітроводи для стандартного колектора бажано робити не більше 5 м. Якщо вам потрібно транспортувати гаряче повітря на більшу відстань то потрібно, як правило, встановити додатковий вентилятор.
How is solar air collector packed?
Повітряний сонячний колектор поставляється упакованих в картонну коробку. Додаткове обладнання, труби, кріплення також упаковані в цю ж коробку, в якій мiстить iнструкцiї з монтажу.
What distance can you direct warm air from the collector?
Транспортувати підігрітий в колекторі повітря бажано на якомога меншу відстань. Чим довше воздуховод, тим більше опір просуванню повітря. Повітроводи для стандартного колектора бажано робити не більше 5 м. Якщо вам потрібно транспортувати гаряче повітря на більшу відстань то потрібно, як правило, встановити додатковий вентилятор.
What is the economy of the collector?
Інноваційна конструкція колектора, з використанням алюмінію, розроблена на основі світового досвіду, і використана при виробництві, дозволяє отримати відмінний ККД. Найбільший економічний ефект при обігріві приміщень досягається при використанні в осінньо-зимовий і весняний період. За відгуками користувачів інтернету, можливо досягти такого ефекту, що сонячний обігрів практично повністю зможе забезпечити повноцінне опалення як в осінні, так і весняні місяці, особливо, якщо застосувати акумулятор теплової енергії (наример, з кругляка, граніту, води). А в зимові місяці також буде значна економія на основному паливі в сонячні дні.
Where does the air solar collector use?
Використовувати повітряний сонячний колектор можна в житлових будинках, на дачах, на виробництвах, в офісах, при вентилировании підвалів, гаражів. Особливо це актуально для закритих, що тимчасово не використовуються приміщень, припустимо, заміський будинок, дача. При використанні даних пристроїв оздоровлюється в таких приміщеннях повітря, забезпечується збереження меблів, шпалер і т.п.
How to use a solar air collectors in summer when there is no need to heat the building?
У зв'язку з тим, що в літній час колектор не використовується для опалення, можна обмежувати використання колекторів. Це можливо робити якщо над сонячним повітряним колектором, встановленим на стіні будівлі, заздалегідь встановити подовжений навіс даху. У цьому випадку навесні і восени сонце буде нижче над горизонтом, і буде повністю висвітлювати колектор, а влітку, коли сонце буде перебувати високо над горизонтом, козирок буде перекривати потрапляння сонячних променів в колектор. Крім того, в комплектацію колектора входить звичайний вимикач. У будь-який момент ви зможете вимкнути вентилятор. Також на літо можна самостійно перекрити доступ повітря з колектора, загорнувши дифузор до кінця.
How to heat the rooms by solar air collectors which are located far from the south side of the building?
Повітряними сонячними колекторами можливо обігрівати будь-які приміщення опалювального будівлі, а не тільки, розташовані з південної сторони. Для цього необхідно виконати систему розводки підігрітого повітря. Подачу підігрітого повітря по кімнатах, і повернення охолодженого повітря в колектор, необхідно проводити за системою воздуховодов. Звичайно, набагато легше повітроводи спроектувати і змонтувати до будівництва будинку, але є велика кількість прикладів вдалої реконструкції будівель для використання сонячного повітряного обігріву.
Are air solar collectors used in the world?
У світі у всіх розвинених країнах широко використовуються повітряні сонячні колектори. Їх встановлюють як на житлових будинках, на стінах, на балконах, так і при опаленні виробничих, складських, офісних та інших приміщень. У деяких випадках південну сторону повністю перетворюють в сонячний повітряний колектор. При цьому колектора використовують не тільки в південних країнах, наприклад, в Італії. Але дуже широко на півночі в Канаді, США, Швеції, Німеччини, Данії і в інших країнах.
When does the air solar collector work?
Колектор починає працювати при змінної погоді, проте найбільший ефект дає звичайно, при сонячній погоді.
How does the air solar collector work for room heating?
Система працює від електричної сонячної панелі, при включеному вентиляторі. Коли світить сонце, нагрівається алюмінієвий абсорбер, і прогрівається повітря колектора. Теплий направляється через повітропровід в приміщення.
Чому виникає конденсат на внутрішній стороні прозорого шару сонячного повітряного колектора?
Після установки повітряного сонячного колектора періодично може виникати конденсат на внутрішній стороні прозорого покриття повітряного колектора. Це цілком нормальне явище, яке не може ні в якому разі пошкодити систему. Коли тепле повітря в колекторі зустрічається з холодним повітрям, конденсат стане види
ми м. Конденсат з'являється в точці роси яка знаходиться на внутрішній стороні укриття колектора. Таким чином, конденсат буде з'являтися, коли сонячний колектор почне обігріватися сонцем у відповідності до періоду через похмурої погоди, вранці, коли різниця між температурою теплого повітря і холодного повітря буде найбільшою. При проході повітря конденсат видаляється.
What noise does the air collector make?
Шум при роботі колектора видає тільки працюючий вентилятор, який зазвичай застосовують в комп'ютерах. Зазвичай шум від цих вентиляторів дуже тихий, і ще не було клієнтів, які були стурбовані шумом від вентиляторів.
Where is it better to install the solar air collector: on the wall or on the roof?
Кут монтажу колектора залежить від завдань і можливостей. Відомо, що сонце над горизонтом знаходиться найнижче взимку. Наприклад, в Києві найнижча точка 16,11 ° спостерігається 20, 21, 22 грудня. Потім сонце буде підніматися. Дослідним шляхом підібрано, що для використання колектора переважно в зимовий та осінньо-весняний період, найкраще змонтувати колектор під кутом 60 градусів, більше до вертикалі, щоб в зимовий час сонячні промені потрапляли в колектор якомога більше перпендикулярно. При цілорічної роботи, бажано встановити колектор під кутом близько 45-60 градусів. Зручніше змонтувати колектор на стіні, вертикально, під козирком. При установці на даху складніше монтаж, потрібно утеплювати труби, герметизувати місце проходу труби через дах, великі втрати тиску через довгі труби, потрібна спеціальна рама для кріплення колектора, необхідно передбачити більш міцне кріплення колектора при впливі снігу, вітру. Установка на стіні гарантує, що пил не буде накопичуватися на поверхні панелі, і сніг не лежатиме на светопроницаемой поверхні.
How is an air solar collector delivered?
Транспортування та постачання колектора проводиться перевізниками за погодженням із споживачами по всій Україні.
How to heat all rooms of the house with air solar collectors?
Перед установкою повітряних сонячних колекторів необхідно виконати проект прокладки воздуховодов. Звичайно, завдання значно простіше, якщо необхідно опалювати кімнати, розташовані з південної сторони будинку. Але часто необхідно провести повітроводи в північну частину будинку. При цьому необхідно передбачити круговорот теплого підігрітого повітря і зворотний повернення холодного повітря з північної частини приміщення в зону подачі холодного повітря в колектор для його підігріву. Як мінімум, необхідно передбачити відкриті двері між кімнатами на час роботи колекторів. Повернення холодного повітря здійснюється зазвичай по низу, біля підлоги. При необхідності виконують установку двох груп колекторів, для обігріву різних кінців будинку або монтаж додаткового витяжного блоку для витяжки холодного повітря з приміщення, і забезпечення надходження підігрітого сонцем повітря від колектора при його роботі в вентиляційному режимі.
Will the air solar collector completely replace other heating, ventilation and air conditioning systems?
Ні, повітряний сонячний колектор не може замінити інші системи вентиляції, обігріву, кондиціювання. Дана система підігріває і направляє тепле повітря тільки в сонячну погоду. Навіть в зимовий час, коли на вулиці мороз, в ясну погоду, повітря сухе, і його можна використовувати для підігріву і осушення приміщення.