Статті про сонячні повітряні колектори (UA)

Сонячний колектор SolarBox для сушки продуктів - найекономічніший метод сушіння

Сушка овочів, фруктів сонячним повітряним колектором.

Коли проводиться сушка, видаляється вода з продукту. Після цього продукти можуть зберігатися тривалий час.

Останнім часом для сушіння застосовують енергію сонця - безкоштовного джерела тепла. Цінність сонячної сушки на Україні та, що влітку і восени найбільша інтенсивність сонця, тоді, коли сушаться продукти.

Для сушіння будь-яких обсягів продукції пропонується портативний сушильний агрегат - батарея з декількох сонячних повітряних колекторів SolarBox, об'єднаних воздуховодом, який підключений до камери сушіння. Ці колектора ми виробляємо 4 роки. Температуру сушіння можна контролювати регулятором температури від 30о до 70оС на вимогу, для сушки різних видів продукції.

Ідеально для сушки підходить сонячний повітряний колектор, який є екологічно чистим, високоефективним обладнанням, яке використовується для сушки сільськогосподарської продукції, як великих підприємств, так і невеликих приватних господарств.

Ми виробляємо основний компонент сонячних сушарок - сонячні повітряні колектори SolarBox.

Досвід чотирьох років експлуатації колекторів цієї моделі, показав повну відповідність рівня ціни і хороший рівень якості нашої продукції. Ми використовуємо при виробництві колекторів тільки стійкі до вологи, сонячних променів матеріали, які дозволять використовувати колектор до 20 років. У колекторі встановлено вентилятор з харчуванням 12 вольт і вбудована сонячна панель. Вентилятор включається в автоматичному режимі при попаданні променів сонця. Це дає можливість використовувати сушилку на дачах, в полях, де немає мережі електроенергії 220 вольт.
Коллекторы SolarBox подлключенные к солнечной сушилке около дома
Мал.1. Колектори SolarBox подлключенние до сонячної сушарці біля будинку.

Портативний сушильний агрегат використовується для сушки овочів і фруктів, зерна, кукурудзи, тютюну, різних трав, винограду, риби, м'яса ... Вихід продукції може досягати за день від 10 до 100 кг. Закрита сушильна камера дає можливість уникнути попадання пилу, дощу та інших зовнішніх факторів, а сонячний повітряний колектор - поліпшить швидкість сушіння, якість, колір і блиск продукту. Портативний сушильний агрегат працює виключно на сонячній енергії.

Він може замінити традиційну енергію, таку, як піч на вугіллі або дровах, підлога з підігрівом, який широко використовується в даний час. Експерименти показали, що коли сонячно, і середня температура повітря вище +12 градусів, для сушки листя тютюну з 40% вмісту вологи і доведення до 8% вмісту вологи потрібно 2 дні, для сушки риби з 75% вмісту вологи і доведення до 10% змісту вологи потрібно 3 дні, для трав - 1 день.

Як відбувається сушка продуктів?

У сушилку розміщують на сітки, сита, підвішують на рейки продукти або іншу сільгосппродукцію. Нагріте повітря з колектора потоком йде в сушарку і обдуває продукт, який втрачає вологість. Зволожене повітря виходить з сушарки на вулицю. Колектор працює без використання стандартної електромережі 220в.


Схема работы солнечных воздушный коллекторов SolarBox и солнечной сушилки
Мал.2. Схема роботи сонячних повітряний колекторів SolarBox і сонячної сушарки.
Свіже повітря надходить в колектор SolarBox з вулиці через отвори знизу, проходить всередині колектора і, отримавши від нього тепло, виходить з іншого боку через повітропровід в камеру сушіння. Вентилятор, вбудований в колектор, і що працює на сонячній енергії, прискорює циркуляцію повітря, виштовхуючи зволожене повітря з сушильної камери в атмосферу через отвори у верхній частині камери сушіння.

Для сушильних камер будь-якої моделі, в тому числі для саморобної конструкції, підійдуть повітряні сонячні колектори SolarBox. Сушарки і колектори можна перевезти в будь-яке місце, на місце вирощування продукції, і там, на сонячному місці, встановити сонячний агрегат. Після завершення сезону сушіння, восени, можна сушильний комплекс розібрати, і відвезти на місце зберігання до наступного року.

Використовуючи кілька сушильних агрегатів різної потужності, можна сушити продукцію швидко і у великих кількостях.

Використання повітряних сонячних колекторів SolarBox в сушарці сільгосппродукції тепличного типу.

Система сушки тепличного типу складається з великої теплиці і сонячних повітряних колекторів, об'єднаних в батарею. Замість камери сушіння використовується теплиця. В даному випадку тепло, вироблене в теплиці, використовується для сушки продукції. Комбінуючи кілька модулів цього типу, можна сушити обсяги продукції в промислових масштабах.Сушилка тепличного типа с солнечными воздушными коллекторами SolarBox
Мал.3. Сушарка тепличного типу з сонячними повітряними колекторами SolarBox.

ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ СОЛНЕЧНОГО ПОВІТРЯНОГО КОЛЛЕКТОРА - ЦЕ
ЕКОНОМІЯ ВИТРАТ НА СУЩІННЯ ПРОДУКЦІЇ.
КОЛЛЕККТОР ТРЕБА ПРОСТО МОНТУВАТИ І  ЕКСПЛУАТУВАТИ, ВІН НЕ ВИМАГАЄ ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Сушка продуктов