Статті про сонячні повітряні колектори (UA)

Сонячний колектор повітряний SolarBox


image
Мал. 1. Загальна характеристика сонячного повітряного колектора SolarBox.

Сонячний колектор повітряний SolarBox призначений для опалення і вентиляції різного типу будівель і споруд, працює виключно на сонячній енергії.
Сонячний повітряний колектор SolarBox екологічний і рентабельний, зручний у використанні, може застосовуватися в якості допоміжного джерела енергії для опалення і вентиляції спільно з іншими опалювальними і вентиляційними системами.
Один повітряний колектор (1х2,1 м) дозволяє вентилювати з підігрівом приміщення площею до 100 м2, а комплект з декількох таких колекторів може обігріти весь будинок.
Підбір сонячного повітряного колектора залежить від цілей замовника і розмірів приміщення.

image
Мал. 2. Загальний вигляд сонячного повітряного колектора SolarBox.

Застосування сонячного повітряного колектора

image
Мал. 3. Місця застосування сонячного повітряного колектора.

Перелік об'єктів, де можна застосувати сонячний повітряний колектор SolarBox:

- Житлові будівлі: будинки, заміські котеджі постійного або сезонного проживання, дачі;

- Господарські приміщення: підвали, горища, льохи, гаражі, ангари, склади, овочесховища,

лазні і сауни;

- Будівлі спеціального призначення: теплиці, оранжереї, розплідники.

Сонячний повітряний колектор SolarBox створить комфортні умови для життя і роботи, здоровий мікроклімат у вашому будинку, теплі і сухі кімнати, чисте і свіже повітря в приміщеннях. Система працює в автоматичному режимі без технічного обслуговування і в будь-якому випадку забезпечить якісне вентилювання, додатковий прогрів приміщення, збільшення терміну служби будівлі, збереження матеріальних цінностей, значну економію коштів ...

Рекомендації по установці сонячного повітряного колектора.

Існує кілька схем установки і кріплення сонячних повітряних колекторів, найбільш поширені - на стіні, на даху. Місце установки і способи кріплення підбираються індивідуально, виходячи з характеристик об'єкта і за бажанням замовника. Сонячні повітряні колектори SolarBox встановлюються на сонячній стороні будівлі під таким кутом, щоб їх нагрівання від сонячних променів був максимальним. На Україні оптимальний кут нахилу 48-60 градусів.

image
Мал. 4. Умови установки сонячного повітряного колектора.

Принцип роботи сонячних повітряних колекторів простий, але при цьому вони здатні замінити традиційне енерговитратне обладнання: кондиціонери, конвектори, осушувачі повітря. Сонячні повітряні колектори SolarBox за своїм призначенням, принципом роботи і специфіці монтажу діляться на три типи: «опалення», «вентиляція» і суміщений тип: «опалення + вентиляція».
image
Мал. 5. Схеми роботи сонячного повітряного колектора по висоті.

Схеми руху повітря по кімнатах будинку при установці сонячного повітряного колектора.

image
Сонячний повітряний колектор і витяжний блок встановлені на одній стіні в різних приміщеннях.
Ефективне рух повітря

image
Сонячний повітряний колектор встановлений горизонтально.
Вхід повітря в колектор в одному приміщенні, а вихід повітря з колектора в іншому приміщенні.
Ефективне рух повітря
image
Сонячний повітряний колектор і витяжний блок встановлені на двох протилежних стінах одного приміщення.
Допустима установка витяжного блоку. Провітрюється тільки приміщення зеленої зони, в червону зону повітря не надходить.
image
Сонячний повітряний колектор встановлений на південній стороні, а витяжний блок на східній в одному приміщенні.
Відбувається часткове провітрювання одного приміщення при всіх відкритих міжкімнатних дверях.

Мал. 6. Схеми руху повітря в плані при установці сонячного повітряного колектора.

Схеми руху повітря по висоті приміщення при монтажі сонячного повітряного колектора.

image
Сонячний повітряний колектор і витяжний блок встановлені в нижній зоні приміщення на протилежних стінах.
Найбільш ефективна установка сонячного повітряного колектора і витяжного блоку.
image
Сонячний повітряний колектор встановлений вгорі, витяжний блок - внизу на протилежних стінах приміщення і з різним розташуванням по висоті.
Допустима установка сонячного повітряного колектора і витяжного блоку.

image
Сонячний повітряний колектор і витяжний блок встановлені у верхній зоні на двох протилежних стінах приміщення.
Середній рівень ефективності провітрювання.

image
Сонячний повітряний колектор встановлений на даху, витяжний блок -
в нижній зоні з протилежного боку будинку.
Найбільш ефективна установка сонячного повітряного колектора і витяжного блоку.

image
Сонячний повітряний колектор встановлений на даху, витяжний блок - у верхній зоні з протилежного боку будинку.
У зоні розміщення людей повітря вентилюється в меншій мірі.

image
Сонячний повітряний колектор встановлений
на даху, витяжний блок - в нижній зоні з одного боку будинку.
Відбувається часткове вентилювання приміщення.

Мал. 7. Схеми руху повітря по висоті приміщення.

Головна перевага колектора SolarBoх: споживач самостійно може встановити будь-який режим роботи колектора!

Конструкція колектора.
При попаданні сонячних променів на робочу поверхню колектора, сонячна батарея запускає в роботу вбудований вентилятор. Повітря в колекторі прогрівається, і надходить в приміщення. Ручний електричний вимикач, встановлений в зручному місці в будинку, дозволяє контролювати роботу приладу і відключати його в випадках, коли прогрів і вентиляція повітря не потрібно.
Конструкція абсорбера незмінна, однак комплектація покупними комплектуючими колектора може змінюватися в залежності від логістики і постачань товарів, і, відповідно, може несуттєво змінюватися конструкція колектора. Крім того, виробник залишає за собою право вносити зміни в конструкцію, що не змінюють характеристик товару.
Сонячний повітряний колектор може поставлятися з вентилятором, який може монтуватися в стіну всередині будинку (рис.3) або в корпус колектора (рис.4).
Подача повітря з вулиці може бути обладнана з торця колектора або з тильного боку. Заміна комплектуючих не впливає на працездатність і характеристики колектора.

image
Мал.8. Схема роботи сонячного повітряного колектора в опалювальному режимі, з вентилятором всередині приміщення.

image
Мал. 9. Схема роботи сонячного повітряного колектора в опалювально-вентиляційному режимі з вентилятором, вмонтованим в корпус колектора.

У колекторі два отвори подачі повітря, до складу фільтрами: перше - для забору зовнішнього; другий отвір - (з вбудованим в трубу фільтром), для забору повітря з приміщення. І в першому, і в другому випадку, повітря нагріється сонцем, і надійде примусово в приміщення через третю - вихідний отвір колектора, обладнане вбудованим зворотним клапаном.
Власник будівлі під час експлуатації може самостійно вибирати режим роботи колектора, і регулювати подачу повітря зовні і зсередини будівлі, не знімаючи колектора. Регулювання подачі свіжого повітря ззовні виконується більшим чи меншим ступенем відкривання отвору фільтра, а зсередини - більшим чи меншим викручуванням (закручуванням) диска анемостати.
При необхідності, вночі, а також при похмурій погоді, споживач може повністю перекрити вхідний і вихідний отвори від колектора, розташоване в будинку, а також зовнішнє вхідний отвір колектора (з фільтром).
Колектор може працювати в опалювальному режимі, у вентиляційному режимі, або в змішаному (опалювально-вентиляційному) режимі.
При варіанті установки колектора на стіні, він зможе працювати в будь-якому режимі.
На даху рекомендується встановлювати колектор тільки з вентиляційним режимом.

Як працює сонячний повітряний колектор SolarBoх в режимі опалення.

При появі перших сонячних променів, поверхня колектора і повітря, що надходить в колектор, прогріваються. Сонячна панель виробляє струм і запускає вентилятор. Через спеціальний отвір в колектор з приміщення надходить охолоджене повітря, де він прогрівається на 30-40 ° С, і за допомогою вентилятора подається в приміщення. Потоки підігрітого повітря витісняють холодне повітря, який йде через природні зазори або витяжний отвір. Зворотний клапан, що входить в комплектацію колектора, не дозволяє теплому повітрю залишати приміщення. Механічний вимикач дає можливість відключати пристрій, якщо опалення в приміщенні не потрібно (влітку). Можлива заміна механічного вимикача на термостат, який автоматизує роботу колектора. Термостатом задається необхідна комфортна температура повітря в приміщенні. При зниженні температури повітря нижче заданої - термостат запускає роботу колектора в режимі «опалення», а при досягненні заданої температури повітря - відключає.

image
Мал. 10. Схема роботи сонячного повітряного колектора в режимі опалення (вентилятор в приміщенні, є контакти для підключення другого вентилятора).

Як працює сонячний повітряний колектор SolarBoх в режимі вентиляції.

Сонячний повітряний колектор в режимі вентиляції подає в приміщення підігрітий свіже повітря з вулиці.
Конструкція і принцип роботи. При появі перших сонячних променів, сонячна панель виробляє струм, і запускається вентилятор. Через спеціальні отвори в колектор з вулиці надходить повітря, де він прогрівається, і за допомогою вентилятора подається в приміщення. Потоки свіжого підігрітого повітря витісняють відпрацьоване повітря приміщення, який йде через природні зазори або витяжний отвір на протилежній зовнішній стіні приміщення. Зворотний клапан, що входить в комплектацію колектора, не дозволяє повітрю з приміщення надходити назад у колектор в нічний час. Електричний вимикач дає можливість відключати пристрій, якщо вентиляція в приміщенні не потрібно. Можлива заміна вимикача на термостат, який автоматизує роботу колектора. Термостатом задається необхідна комфортна температура повітря в приміщенні. При підвищенні температури повітря вище заданої - термостат запускає роботу колектора в режимі «вентиляція», а при досягненні заданої температури повітря - відключає.

image
Мал.11.Схема роботи колектора в режимі вентиляції та опалення в комплекті з витяжним блоком.

image
Мал. 12.Схема охолодження приміщення подачею свіжого повітря з вулиці, з північного боку будівлі.

Охолодження приміщення за допомогою сонячної панелі і додаткового вентилятора відбувається, коли в приміщення подається повітря з тінистій боку будинку. Для цього можливо застосувати термостат, або вручну включити вентилятор. При підвищенні температури повітря в приміщенні вище заданої - термостат включає вентилятор, а при досягненні заданої температури повітря - відключає. Вентилятор працює від електроенергії, яку виробляє окрема сонячна панель, встановлена ​​з південного боку будинку. Потоки охолодженого повітря витісняють тепле повітря з приміщення, який йде через природні зазори.

image
Мал. 13.Вентіляція і охолодження приміщення додатковим вентилятором, живиться від сонячного повітряного колектора.

Охолодження приміщення за допомогою сонячної панелі, вбудованою в сонячний повітряний колектор. Для цього з тінистій боку будинку встановлюється вентилятор №2, вентилятор №1 входить в комплектацію сонячного повітряного колектора. Термостатом задається необхідна комфортна температура повітря в приміщенні. При підвищенні температури повітря в приміщенні вище заданої - термостат відключає вентилятор №1 і включає вентилятор №2, а при досягненні заданої температури повітря - відключає. Вентилятори працюють від електроенергії, яку виробляє сонячна панель, встановлена ​​з південного боку будинку. Потоки охолодженого повітря витісняють тепле повітря з приміщення, який йде через природні зазори.

Як працює сонячний повітряний колектор SolarBoх в режимі опалення + вентиляція.

При режимі опалення повітря в колектор надходить з приміщення, при режимі вентиляції - з вулиці, в суміщеному режимі - опалення + вентиляція, повітря в колектор надходить одночасно з вулиці і з приміщення, де він змішується. Змішаний повітря в колекторі прогрівається на 30-40 ° С сонцем. За допомогою вентилятора здійснюється примусова подача підігрітого повітря в приміщення. Зворотний клапан, що входить в комплектацію колектора, не дозволяє повітрю з приміщення надходити назад у колектор. Можлива заміна механічного вимикача на термостат, який автоматизує роботу колектора. Термостатом задається необхідна комфортна температура повітря в приміщенні. При підвищенні або зниженні температури повітря відносно заданої - термостат запускає роботу колектора в потрібному режимі, а при досягненні заданої температури повітря - відключає.