Інструкція з монтажу та використання сонячного повітряного колектора SolarBox

1

1. Призначення колектора.

Повітряний сонячний колектор служить для вентиляції і додаткового опалення приміщення. Колектор використовується в будь-який час, постійної присутності людей в приміщенні не обов'язково. Він пожежобезпечний. Використання колектора можливо в побутових або промислових приміщеннях для опалення та вентиляції: в школах, церквах, житлових будинках, житлових будинках і дачах, офісах і майстерень, а також в неопалюваних або в сезонно експлуатованих приміщеннях.

Особливо важливо, що колектор, завдяки примусовій вентиляції підігрітим повітрям, забезпечує поліпшення здоров'я людей. Після початку використання колектора знижується вологість в приміщенні, ліквідується цвіль, грибок на стінах, комфортнішим стає житло, особливо для хворих на алергію, органів дихання. Поліпшуються умови експлуатації меблів, білизни в неопалюваному приміщенні.

1 (5)

Мал.1. Загальний вигляд сонячного повітряного колектора SolarBox.

2221

Мал.2. Габаритні розміри сонячного повітряного колектора SolarBox.

2 (8)

Рис.3. Умови установки сонячного повітряного колектора.

3 (5)

Мал. 4. Режими роботи сонячного повітряного колектора.

2. Поставка сонячного повітряного колектора

Колектор упаковується в картонні коробки: колектор + монтажний комплект. За допомогою монтажного комплекту можна встановити колектор на стіну.

3.Характеристика колекторів:

SB - сонячний колектор.

* Цифра після букв SB вказує площа колектора в квадратних метрах.

Матеріал корпусу і абсорбера: алюміній.

Продуктивність вентилятора: до 60 куб.м. на годину.

Система управління: електричний вимикач, термостат (додаткова опція).

Мережа живлення вентилятора 12 вольт, від вбудованої сонячної панелі.

Утеплювач: негорюча базальтова мінеральна вата.

 

3.1.Колектор SB - 0,7

Габаритні розміри: 670мм. х1000мм х 50 (76) мм.

Маса колектора без упаковки: 15,0 кг.

Маса комплекту колектора з комплектуючими і упаковками: 18,0 кг.

Відстань між центрами отворів: 660-700 мм, в залежності від модифікації. Уточнити перед монтажем за місцем.

 

3.2.Колектор SB - 2,0

Габаритні розміри: 960 мм. х 1970мм х 50 (76) мм.

Маса колектора без упаковки: 23,0 кг.

Маса комплекту колектора з комплектуючими і упаковками: 25,0 кг.

Відстань між центрами отворів: 1540-1670 мм., В залежності від модифікації. Уточнити перед монтажем за місцем.

Примітка. Габаритні розміри колектора можуть незначно змінюватися.

 

4.Вытяжний, нагнітаючий блок

У будівлях з високим ступенем герметичності рекомендується встановлювати витяжний блок.

Для нагнітання повітря при охолодженні приміщення рекомендується встановлювати нагнітає блок з північного боку будівлі.

Конструкція витяжного і нагнітає блоку ідентичні, лише вентилятори мають різне спрямування обертання.

Вентилятор витяжного блоку працює на витяжку повітря з приміщення, в нагнітає блоці вентилятор працює на нагнітання повітря в приміщення.

Збірку витяжного і нагнітають блоків виконувати відповідно прикладеним схемами.

Маса комплекту блоку: 2,0 кг.

Діаметр витяжної труби: 110 мм.

Габарити сонячної панелі: 36 см. Х 24 см.

Довжина кабелю в комплекті: 15,0 м.

5.Конструкція колектора.

При попаданні сонячних променів на робочу поверхню колектора, сонячна батарея запускає в роботу вбудований вентилятор. Повітря в колекторі прогрівається, і надходить в приміщення. Ручний електричний вимикач, встановлений в зручному місці в будинку, дозволяє контролювати роботу приладу і відключати його в випадках, коли прогрів і вентиляція повітря не потрібно.

Споживач самостійно може замінити вентилятор - єдину механічну частину, яка могла б вийти з ладу. Можливість заміни вентилятора істотно продовжить термін служби повітряного сонячного колектора.

Корисним відмінністю нашого колектора є те, що він утеплений базальтовою мінеральною ватою, яка знижує втрати тепла в колекторі в прохолодну погоду.

Комплектація покупними комплектуючими деталями і вузлами колектора може змінюватися, в залежності від логістики і постачань товарів, і, відповідно, може несуттєво змінюватися конструкція колектора. Виробник залишає за собою право вносити зміни в конструкцію, що не змінюють характеристик товару.

Стандартна поставка колектора - з вентилятором, вмонтованим в корпус колектора, і прямокутним фільтром, розташованим з тильного боку колектора (рис.1).

Використання колекторів для промислового обігріву та вентиляції великих будівель.

Для великих будівель використовуються колектори без вбудованого в корпус вентилятора. Вони можуть об'єднуватися в батареї колекторів по кілька штук, відповідно до розрахункової потребою, і обладнуються вентиляторами більшої потужності, з живленням від мережі 220 (380) вольт. Для монтажу групи колекторів розробляється окремий проект.

_1

Рис.5. Батарея промислових колекторів.

__1

Рис.6. Регульоване пристрій подачі свіжого повітря з торця колектора.

12 (2)

Рис.7. Витяжний блок колектора (вентилятор в приміщенні).

Для забезпечення можливості використання промислового колектора від сонячної панелі та вентилятора на 12 вольт, застосовується витяжний блок (рис.6).

Місце розміщення вентилятора і спосіб забору повітря з вулиці не впливає на характеристики і економічність колектора.

6 (5)

Рис.8. Схема роботи сонячного повітряного колектора в опалювальному режимі, з вентилятором всередині приміщення.

5 (4)

Рис.9. Схема роботи сонячного повітряного колектора в опалювально-вентиляційному режимі з вентилятором, вмонтованим в корпус колектора.

У колекторі два отвори подачі повітря, до складу фільтрами: перше - для забору зовнішнього; другий отвір, для забору повітря з приміщення. Повітря нагрівається сонцем, і вентилятором нагнітається в приміщення через - вихідний отвір колектора, обладнане вбудованим зворотним клапаном.

Власник будівлі під час експлуатації може самостійно вибирати режим роботи колектора, і регулювати подачу повітря зовні і зсередини будівлі, не знімаючи колектора. Регулювання подачі свіжого повітря ззовні виконується більшим чи меншим ступенем відкривання отвору фільтра, а зсередини - більшим чи меншим викручуванням (закручуванням) диска анемостати.

При необхідності, в прохолодну погоду, вночі, а також при похмурій погоді, споживач може повністю перекрити вхідний і вихідний отвори від колектора, розташоване в будинку, а також зовнішнє вхідний отвір колектора (з фільтром).

Колектор може працювати в опалювальному режимі, у вентиляційному режимі, або в змішаному (опалювально-вентиляційному) режимі.

При варіанті установки колектора на стіні, він зможе працювати в будь-якому режимі.

На даху рекомендується встановлювати колектор тільки з вентиляційним режимом.

 

6.Монтаж колектора.

6.1. Загальні рекомендації.

Колектор може бути розміщений на стіні, даху, а також на поверхні землі, поруч будівлі. Його можна монтувати на стіні вертикально або горизонтально.

Ефективність роботи сонячного колектора залежить в основному від правильної установки у напрямку на на південь. При необхідності можна встановити на південно-східну або південно-західну сторону. Але економічність його знизиться. При монтажі колектора на вертикальну стіну, рекомендується монтаж під козирок даху. У цьому випадку поверхня колектора буде більш стійка від граду, не потрібно буде чистити колектор від пилу, снігу. При розміщенні на даху або на поверхні землі рекомендується нахил колектора близько 55-60 градусів, що оптимально для роботи в осінньо-весняний і зимовий період.

Слід забезпечити, щоб на колектор не падала тінь від інших будівель, дерев, особливо в зимовий час, коли сонце знаходиться низько над горизонтом.

 

6.2.Монтаж колектора на стіну.

Зробіть розмітку зовнішніх сторін колектора і одного або двох монтажних отворів відповідно до розмірів колектора і обраного режиму роботи (вентиляційного або опалювального). При вентиляційному режимі необхідно виконати один отвір в стіні, при опалювальному або опалювально-вентиляційному режимі - два отвори.

Слід уникати свердління отворів в несучих конструкціях будівлі.

Роботи виконувати свердлінням отвору в стіні коронкою або перфоратором діаметром не менше 120 мм

Змонтуйте несучі кронштейни (куточки) на колекторі, розмітьте місце свердління отворів в стіні і місце розташування кронштейнів.

ВАЖЛИВО !!! При вентиляційному режимі колектор повинен бути розташований на відстані не менше 35 мм. від стіни для забезпечення подачі повітря через фільтр, який розташований на тильній стороні колектора.

При опалювальному режимі колектор може бути розташований ближче або впритул до стіни.

2_1 (4)

Рис.10. Схема кріплення колектора на стіну.

8 (4)

Рис.11. Труба з анемостати подачі повітря з колектора в приміщення.

9 (3)

Рис.12. Труба з фільтром і анемостати для подачі повітря з приміщення в колектор

Для зручності монтажу регулювання довжини труб в залежності від товщини стіни, поставляються комплекти з регульованих телескопически труб. Покладіть труби в отвори в стіні. Налаштуйте довжину труб. При необхідності, відріжте частину довгої труби.

Поруч з трубою, яка відходить від вентилятора, прокладете провід управління колектором, до якого потім підключіть електричний вимикач за допомогою роз'ємного контакту (коннектора).

Закріпіть зібраний колектор на кронштейнах (куточках) за допомогою дюбелів, шурупів. Контролюйте загвинчування шурупів в стіну, корпус колектора на повну глибину.

8_1 (1)

Рис.13. Електрична схема підключення вентилятора.

Підключіть дроти підключення вентилятора, вимикача, термостата (окрема опція).

Змонтуйте вимикач, при наявності - термостат, анемостат на вході теплого повітря (без зворотного клапана), на виході теплого повітря в приміщення - анемостат зі зворотним клапаном. Підключіть конектор харчування вентилятора від сонячної панелі. Утепліть труби колектора піною (в комплект поставки не входить).

6.3.Монтаж колектора вентиляційного режиму роботи на дах.

На дах рекомендується встановлюваті только вентіляційній колектор. При монтажі колектора на дах слід Забезпечити необхідне кріплення відповідно до місцевіх умів. Окремий комплект для монтажу на дах не поставляється.

Для предотвращения потерь тепла, следует хорошо утеплить трубы подачи воздуха от коллектора в помещение.

 

6.4.Монтаж витяжного і вентиляційного блоку.

6.4.1.Рекомендаціі по роботі витяжного і вентиляційного блоку.

Витяжний блок - додатковий фактор ЕКОНОМІЇ ПРИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Старі будинки мають зазвичай невисокий ступінь герметизації. Повітря, що нагнітається колектором повітря вільно може виходити в щілини в вікнах, через вентиляційні канали в санвузлах, через вентиляційні канали, розташовані в приміщенні кухні.

Сучасні будівлі мають високу ступінь герметизації завдяки установці нових вікон, дверей. Вентилятор колектора може працювати, але якщо з приміщення повітря виходити не зможе, то свіже повітря не зможе в повній мірі надходити через більш високого тиску повітря в приміщенні. Тому, в таких будівлях бажано на північній стороні приміщення встановити витяжний блок (в комплект колектора не входить), який підключається до додаткової сонячної панелі або до існуючого колектора. Після установки витяжного блоку продуктивність вентилятора колектора стає вищою. Це може бути важливо як в житлових будинках, так і в школах, актових залах, коли потрібно забезпечити велику кількість свіжого повітря.

Витяжний блок встановлюється в нижній частині будинку (на висоті близько 40 см.) На стороні, протилежній від боку розміщення колектора. При цьому сонячну панель встановлюють на сонячній, південній стороні будинку, а витяжний блок (з вентилятором) з північної - протилежного боку.

Сонячний колектор і витяжний блок можуть включатися одночасно, від сонця, і повітря буде проходити, вентіліруя все приміщення.

Можливо використовувати витяжний блок окремо, для вентиляції приміщення у будь-яку пору року

 

6.4.2. Mонтаж витяжного (вентиляційного) блоку.

Виберіть місце установки витяжного блоку в нижній частині будинку з північної сторони. Розмітьте і просвердлите отвір для труби до 130 мм. в діаметрі. Утепліть трубу піною.

На сонячному боці будинку змонтуйте додаткову сонячну панель. Для кріплення панелі використовуйте існуючі отвори в алюмінієвому каркасі панелі відповідно до місцевих умов. Змонтуйте кабель живлення від панелі до вентилятора. Виконайте збірку блоку відповідно до схеми.

12 (2)

Рис.14. Схема монтажу витяжної блоку.

Вставте блок в зборі з трубою в отвір в стіні. При необхідності утеплите трубу монтажною піною (в комплект поставки не входить). Підключіть провід живлення вентилятора згідно зі схемою, дотримуючись полярності. Закріпіть шурупами анемостат і грати на отвори в стіні.

13 (2)
noroot (1)

Рис.15 Схема монтажу витяжної блоку.

7. Правила експлуатації.

7.1. Догляд за фільтром.

Повітряні фільтри можна виймати, і вставляти, не знімаючи колектор. Ступінь забруднення фільтра слід контролювати один раз на рік, при необхідності промити в мильній воді, висушити і змонтувати знову на місце.

7.2. Догляд за колекторами

Зазвичай, за колектором систематичний догляд не потрібен. При сильної запиленості промийте колектор зовні теплою мильною водою, або засобом для миття посуду. Використовуйте м'яку губку, поролон, або м'яку тканину. Не застосовуйте колектор зі шланга під напором. Не використовуйте жорстку щітку, розчинники, абразиви, бензин.н.

8.Техніка безпеки при монтажі та експлуатації колектора.

1. Використовуйте повітряний колектор тільки для цілей, описаних в даній інструкції.

2. Не підключайте мережу колектора до побутової мережі електроживлення 220 вольт. В даному колекторі мережу живлення вентилятора 12 вольт.

3. Не використовуйте колектор без фільтрів.

4. Використовуйте електроінструменти при монтажі колектора з дотриманням правил охорони праці і техніки безпеки.

5. При монтажі колектора на висоті дотримуйтесь правил охорони праці і правила роботи на висоті.

6. Використовуйте сходи згідно з правилами техніки безпеки при роботі на висоті.

7. Бажано монтувати колектор бригадою не менше двох осіб.

9. Гарантія.

Термін гарантії 24 місяці при дотриманні правил експлуатації, викладених в цьому посібнику.

ДІЇ ГАРАНТІЇ

Претензії по несправності колектора будуть прийняті при наявності гарантійного талона з датою продажу і штампом продавця.

ПІСЛЯГАРАНТІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Після закінчення терміну гарантії сервісне обслуговування здійснюється за плату.